Independents

 

School
Conference
Won
Lost
Pct.
Bemidji Lumberjacks
12
1
.923
Holy Family Catholic Fire
10
2
.833
Lester Prairie-Holy Trinity Bulldogs
9
2
.818
West Lutheran Warriors
5
2
.714
MN Academy for the Deaf Trojans
3
3
.500
Grand Rapids Thunderhawks
4
6
.400
Duluth Denfeld Hunters
2
7
.222
Moorhead Spuds
6
6
.500
Duluth East Greyhounds
3
6
.333
Metro Deaf School
0
1
.000

 

Prep Sportswear - Custom Sportswear, Merchandise & Apparel including T-Shirts,
Sweatshirts, Jerseys & more

 

August 26th, 2011 Weekend
Superior, WI 28, Duluth East 21

 

September 1st & 2nd, 2011 Weekend
St. Francis 36, Duluth East 21
Delano 61, Grand Rapids 14
Holy Family Catholic 29, Watertown-Mayer 12
Hermantown 21, Duluth Denfeld 13
Bemidji 40, Moorhead 13
Lester Prairie-Holy Trinity 8, Belgrade-Brooten-Elrosa 0
WI Academy for the Deaf 36, MN Academy for the Deaf 2

 

September 9th, 2011
Bemidji 44, Fergus Falls 13
MN Academy for the Deaf 52, KS Academy for the Deaf 0
Duluth East 40, St. Paul Johnson 28
Grand Rapids 14, Dassel-Cokato 13
Duluth Denfeld 28, St. Paul Humboldt 18
Rocori 35, Moorhead 28
Holy Family Catholic 50, Escanaba, MI 14
Lester Prairie-Holy Trinity 21, Mankato Loyola 0
West Lutheran 2, Metro Deaf School 0 F

 

September 15th & 16th, 2011
Elk River 31, Moorhead 29
Holy Family Catholic 40, New Ulm 12
South St. Paul 63, Duluth East 0
West Lutheran 34, MN Academy for the Deaf 14
Grand Rapids 19, Annandale 18
Little Falls -vs.- Moorhead
Kingsford, MI 41, Duluth Denfeld 14
Bemidji 58, St. Cloud Apollo 14
Blooming Prairie 49, Lester Prairie-Holy Trinity 28

 

September 23rd & 24th, 2011
Glencoe-Silver Lake 22, Grand Rapids 14
Moose Lake-Willow River 53, Duluth Denfeld 6
Holy Family Catholic 17, New London-Spicer 6
MN Academy for the Deaf 73, IA Academy for the Deaf 0
Bemidji 21, Brainerd 7
Moorhead 28, Fergus Falls 21
Duluth East 53, Minneapolis North 14
Rushford-Peterson 52, West Lutheran 10
Lester Prairie-Holy Trinity 29, Bethlehem Academy 6

 

September 29th & 30th & October 1st, 2011
Grand Rapids 27, Duluth East 22
Holy Family Catholic 41, Esko 33
Bemidji 35, Alexandria 6
Moorhead 56, Willmar 35
MN Academy for the Deaf 40, MO Academy for the Deaf 8
Lester Prairie-Holy Trinity 33, Ortonville 0
Duluth Denfeld 21, Minneapolis Southwest 7
West Lutheran 52, Red Lake 6

 

October 6th & 7th, 2011
Orono 35, Grand Rapids 21
Duluth East 18, Duluth Denfeld 14
St. Thomas Academy 48, Holy Family Catholic 7
West Lutheran 61, Red Lake 0
Bemidji 43, Sauk Rapids-Rice 6
St. Cloud Tech 17, Moorhead 10
Lester Prairie-Holy Trinity 39, Randolph 7

 

October 13th & 14th, 2011
Bemidji 35, St. Cloud Tech 6
Waconia 34, Grand Rapids 19
Minnetonka 42, Duluth East 7
Simley 46, Duluth Denfeld 36
West Lutheran 49, MN Academy for the Deaf 6
Holy Family Catholic 21, Waseca 20 (OT)
Moorhead 17, Brainerd 7
Lester Prairie-Holy Trinity 49, Medford 17

 

October 19th, 2011
Alexandria 30, Moorhead 24
Holy Family Catholic 41, Duluth Denfeld 14
Hutchinson 36, Grand Rapids 14
Bemidji 22, Sartell-St. Stephen 0
Lester Prairie-Holy Trinity 33, Le Center 12

 

October 25th, 2011
Janesville-Waldorf-Pemberton 48, West Lutheran 14 Section 2, 9-Man, Section Quarter-Final
Holy Family Catholic 42, Jordan 0 Section 2, 3A, Section Quarter-Final
Moorhead 50, Duluth East 30 Section 8, 5A, Section Quarter-Final
Grand Rapids 40, Duluth Denfeld 12 Section 7, 4A, Section Quarter-Final
Bemidji Bye
Lester Prairie-Holy Trinity Bye

 

October 29th, 2011
Moorhead 40, Elk River 11 Section 8, 5A, Section Semi-Final
Lester Prairie-Holy Trinity 22, Belgrade-Brooten-Elrosa 21 Section 4, 1A, Section Semi-Final
Bemidji 42, Grand Rapids 22 Section 7, 4A, Section Semi-Final
Holy Family Catholic 22, Waseca 13 Section 2, 3A, Section Semi-Final

 

November 4th, 2011
Moorhead 24, Brainerd 20 Section 8, 5A, Section Final
Bemidji 40, Hermantown 24 Section 8, 4A, Section Final
Holy Family Catholic 49, Minneapolis Washburn 31 Section 2, 3A, Section Final
Lester Prairie-Holy Trinity 22, Kimball 14 Section 4, 1A, Section Final

 

November 11th, 2011
Bemidji 26, Spring Lake Park 6 State Quarter-Final
Fairmont 34, Holy Family Catholic 10 State Quarter-Final
Blooming Prairie 35, Lester Prairie-Holy Trinity 34 State Quarter-Final

 

November 18th, 2011
Bemidji 45, Mankato West 26 State Semi-Final

 

November 26th, 2011
Rocori 17, Bemidji 10 State Final

 

Home - Current Schedule - Champions - Conferences

April 4, 2012