Central Lakes Conference

 

School
Conference
Overall
Won
Lost
Pct.
Won
Lost
Pct.
Brainerd Warriors
6
0
1.000
11
1
1.000
Sartell-St. Stephen Sabres
6
1
.857
7
3
.700
Alexandria Cardinals
4
2
.667
7
4
.636
Sauk Rapids-Rice Storm
4
3
.571
7
5
.583
Willmar Cardinals
4
3
.571
6
4
.600
Little Falls Flyers
4
3
.571
4
5
.444
St. Cloud Tech Tigers
2
4
.333
2
7
.222
Rocori Spartans
2
5
.286
2
7
.222
St. Cloud Apollo Eagles
1
6
.143
1
8
.111
Fergus Falls Otters
0
6
.000
0
9
.000

 

September 3rd, 2010 Weekend
Alexandria 22, Willmar 21
Brainerd 35, Rocori 17
St. Cloud Apollo 13, Fergus Falls 6
Sauk Rapids-Rice 33, Little Falls 17
Sartell-St. Stephen 28, St. Cloud Tech 27 (2 OT)

 

September 10th, 2010
Brainerd 32, Willmar 18
Alexandria 24, St. Cloud Tech 0
Sartell-St. Stephen 12, Sauk Rapids-Rice 6 (3 OT)
Bemidji 35, Fergus Falls 6 *
Moorhead 7, Rocori 0 *
Little Falls 27, St. Cloud Apollo 7
* = non-conference

 

September 17th, 2010
Willmar 41, Rocori 12
Sauk Rapids-Rice 20, St. Cloud Tech 17
Alexandria 27, Fergus Falls 7
Sartell-St. Stephen 14, Brainerd 6
Moorhead 23, Little Falls 13 *
Bemidji 28, St. Cloud Apollo 7 *
* = non-conference

 

September 24th, 2010
Sartell-St. Stephen 20, Rocori 6
St. Cloud Tech 14, Little Falls 3
Moorhead 47, Fergus Falls 23 *
Willmar 21, Sauk Rapids-Rice 0
Alexandria 18, St. Cloud Apollo 0
Brainerd 33, Bemidji 28 *
* = non-conference

 

October 1st & 2nd, 2010
Rocori 37, Fergus Falls 13
Brainerd -vs.- St. Cloud Tech
Sartell-St. Stephen 12, Little Falls 6
Bemidji 14, Alexandria 7 *
Sauk Rapids-Rice 38, St. Cloud Apollo 17
Willmar 35, Moorhead 26 *
* = non-conference

 

October 8th, 2010
Rocori 24. Alexandria 9
Brainerd 47, St. Cloud Apollo 13
Little Falls 42, Fergus Falls 7
Sartell-St. Stephen 39, Willmar 37
Bemidji 20, Sauk Rapids-Rice 16 *
Moorhead 21, St. Cloud Tech 14 *
* = non-conference

 

October 15th, 2010
Willmar 49, St. Cloud Apollo 14
Little Falls 32, Alexandria 31
Sartell-St. Stephen 28, Fergus Falls 0
Sauk Rapids-Rice 29, Rocori 17
Brainerd 28, Moorhead 7 *
Bemidji 22, St. Cloud Tech 7 *
* = non-conference

 

October 20th, 2010
Brainerd 21, Sauk Rapids-Rice 6
Little Falls 35, Rocori 6
Bemidji 7, Sartell-St. Stephen 0 *
Willmar 49, Fergus Falls 14
St. Cloud Tech 28, St. Cloud Apollo 14
Alexandria 20, Moorhead 14 *
* = non-conference

 

October 26th, 2010
Buffalo 32, St. Cloud Tech 6 Section 8, 5A, Section Quarter-Final
Willmar 21, Hutchinson 7 Section 2, 4A, Section Quarter-Final
Detroit Lakes 37, St. Cloud Apollo 0 Section 8, 4A, Section Quarter-Final
Sartell-St. Stephen 14, Fergus Falls 0 Section 8, 4A, Section Quarter-Final
Sauk Rapids-Rice 28, Little Falls 13 Section 8, 4A, Section Quarter-Final
Alexandria 34, Rocori 6 Section 8, 4A, Section Quarter-Final
Brainerd Bye

 

October 30th, 2010
Brainerd 47, Buffalo 20 Section 8, 5A, Section Semi-Final
Marshall 27, Willmar 18 Section 2, 4A, Section Semi-Final
Alexandria 34, Detroit Lakes 13 Section 8, 4A, Section Semi-Final
Sauk Rapids-Rice 22, Sartell-St. Stephen 0 Section 8, 4A, Section Semi-Final

 

November 6th, 2010
Brainerd 35, Moorhead 12 Section 8, 5A, Section Final
Sauk Rapids-Rice 27, Alexandria 26 (OT) Section 8, 4A, Section Final

 

November 11th, 2010
Brainerd 13, Eden Prairie 10 State Quarter-Final
Totino-Grace 48, Sauk Rapids-Rice 14 State Quarter-Final

 

November 19th, 2010
Rosemount 28, Brainerd 14 State Semi-Final

 

Home - Current Schedule - Champions - Conferences - Closed Schools

November 21, 2010